بيست و چهارم ماه مبارك رمضان

اذهب الى الأسفل

بيست و چهارم ماه مبارك رمضان

پست  Aelaa.net في الثلاثاء فبراير 03, 2009 10:04 am

هو الله العلي الأعلى
بسم الله الرّحمان الرّحيم

Aelaa.net
Admin

تعداد پستها : 758
Join date : 2009-01-18

خواندن مشخصات فردي http://hayaate-aelaa.own0.com

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

مرسولات منتشره

پست  Aelaa.net في الخميس نوفمبر 12, 2009 5:37 am

روزنامه گاه شناسى : تقويم نجومي جامع

24 رمضان المبارك 1429
http://www.4shared.com/file/64296403/9869ca21/24_Ramazaan_1429.html

24 ماه مبارك رمضان1430
http://www.4shared.com/file/132557869/fee1ca79/24Ramazaan1430.html

Aelaa.net
Admin

تعداد پستها : 758
Join date : 2009-01-18

خواندن مشخصات فردي http://hayaate-aelaa.own0.com

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

فضيلت اين روز

پست  najm164 في الأربعاء أبريل 07, 2010 2:10 pm

بيست و چهارم ماه رمضان

روز نحس يا محذور در امور دنيوي و هنگام فراغت براى معرفت و عبادت و طاعت حق تعالى
اين امر بنا بر تعليم حضرت امام حسن عسكري (صلوات الله عليه) بوده كه در كلام خازنان وحي وارد شده است، كه علماي بسياري از جمله شيخ طبرسي در مكارم الاخلاق ج1ص276 و علامه مجلسي در بحار الأنوار-ج56ص54ح2 آنرا نقل كرده اند.

شب : شروع حمل حضرت خديجه (عليها السلام) به حضرت فاطمه زهرا (صلوات الله عليها)

روز : هلاك ابولهب (لعنه الله)

روز : هلاك مروان بن الحكم (لعنه الله) سال 65 هجرت
شيخ بهائى فرموده كه در اين روز سنه 65, متغلب بنى اميه مروان بن حكم هلاك شد و سببش آن بود كه تزويج كرده بود زن يزيد بن معاويه را. روزى به پسر زنش خالد بن يزيد گفت: يا بن الوظيه. زنش چون شنيد در غضب شد و روزى در وقت خواب مروان وساده اى بر صورتش نهاد و با كنيزگان روى آن نشست تا مروان هلاك شد و در آنوقت 63 سال از عمر نحسش گذشته بود.
فقير گويد كه من در تاريخ خود، احوال مروان و پدر او را و هلاک او را بنحو ديگر ذكر نمودم و در آنجا نقل كردم از كتب عامه كه حضرت رسول اكرم (صلی الله علیه و آله) در حق او فرمود: الوزغ بن الوزغ، الملعون بن المعلون. و بيان كردم مناسبت و سنخيت وزغ را با بنى اميه و در اينجا بچند كلمه از حال او اكتفا ميكنم.
بدانكه مروان مادر پدرش زرقاء از ذوات الاعلام است و پدرش حكم عموى عثمان و طريد رسول الله (صلی الله علیه و آله) است و مروان را عثمان در زمان خلافت بوزارت و كتابت سر خود اختيار كرد.
به عقيده عامه سبب قتل عثمان، مروان شد بجهت كاغذى كه در قتل محمد بن ابى بكر براى عبدالله بن ابى سرح والى مصر او نوشته بود و مهر عثمان را بر او زده بود.
و او همان است كه در جنگ جمل همراه عايشه بوده و طلحه را تيرى بزد و بكشت و بعد از فتح اسير شد و حسنين (عليهما السلام) از او نزد امير المؤمنين شفاعت كردند. حضرت او را رها كرد. عرض كردند بيعت بگير از او. فرمود مگر بيعت نكرد با من بعد از قتل عثمان. مرا حاجت به بيعت او نيست، همانا دست او دست يهودى است، چه يهود بغدر معروفند اگر بدست بيعت كنند بسينه خود غدر كنند و مر او را امارتى است محقر و بى قدر چنانچه سگى بينى خود را بليسد. پس فرمود: و هو ابو الاكبش الاربعة و ستلقى الامة منه و من ولده يوما احمر. چنان شد كه آن حضرت فرموده بود. چنانچه در تاريخ خود شرح دادم و مروان را خيط باطل ميگفتند و او از اشد مردم بود در عداوت خدا و رسول و اهل بيت، بخصوص امير المؤمنين. دو مرتبه در مدينه حكومت يافت و ابن اثير گفته كه در هر جمعه بر منبر رسول خدا (صلی الله علیه و آله) بالا ميرفت و در محضر مهاجر و انصار؛ مبالغه در سبّ امير المؤمنين (علیه السلام) ميكرد و او بعد از معاوية بن يزيد با امارت رسيد و نه ماه و كسرى مدت سلطنت او بود. پس از او عبدالملك پسرش بجاى وى نشست و روزگار امت در زمان او و پسرانش سياه شد. لعنة الله عليهم اجمعين.


روز : وقوع يكي از علايم ظهور
نظر به اينكه از حضرت مولاعلي (صلوات الله عليه) وارد شده است كه فرمود :و ينادي مناد في شهر رمضان من ناحية المشرق عند الفجر... ومن الغد عند الظهر تتلوّن الشمس وتصفر فتصير سوداء مظلمة...ندا از آسمان در 23 ماه رمضان اتفاق ميافتد، اين مطلب (كسوف) در 24 ماه رمضان واقع مي شود.

najm164
Admin

تعداد پستها : 701
Join date : 2009-11-17

خواندن مشخصات فردي

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

آئين هنگام

پست  najm164 في الأربعاء أبريل 07, 2010 2:15 pm

آئين هنگام

شب بیست و چهارم ماه رمضان:
نمازش هشت ركعت است به حمد و هر سوره كه خواهد و غسل نيز در اين شب وارد است.

روز بیست و چهارم ماه رمضان:
بخواند: اللهم انى اسئلك فيه ما يرضيك و اعوذ بك مما يؤذيك و اسئلك التوفيق فيه لان اطيعك و لا اعصيك يا عالما بأحوال السائلين.


najm164
Admin

تعداد پستها : 701
Join date : 2009-11-17

خواندن مشخصات فردي

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد